Rusiyada ölkəmizi təmsil edəcək idmançıların SİYAHISI

  03 İyul 2013    Oxunub : 582
Rusiyada ölkəmizi təmsil edəcək idmançıların SİYAHISI
06-17 iyul 2013-cü il tarixində Rusiyanın Kazan şəhərində keçiriləcək XXVII Ümumdünya Yay Universiadası keçiriləcək.
Gənclər və İdman Nazirliyinin mətbuat xidmətindən AzVision.az-a verilən məlumata görə, həmin yarışmada Azərbaycan idmançıları da iştirak edəcək. İdmançıların siyahısını təqdim edirik:

Şahmat (07-16 iyul)
1. Nicat Abbasov

2. ZaurMəmmədov

3. Vasif Durarbəyli

4. Bəhruz Rzaev

5. Turkan Məmmədyarova

6. Nərgiz Umudova

7. Nərmin Kazimova

8. Nərmin Xələfova



Boks (02-11 iyul)
1. Salman Əlizadə (49 kq)
2. Tural Əhmədov (52 kq)
3. Cavid Çələbiyev (56 kq)
4. Şaban Şahpələngov (60 kq)
5. Heybətulla Hacıəliyev (64 kq)
6. Elnur Süleymanov (69 kq)
7. Emil Əhmədov (75 kq)
8. Rauf Rəhimov (81 kq)
9. Abdülqədir Abdullayev (91 kq)
10. Kamran Mehdiyev (+91 kq)

Agır Atletika (05-13 iyul)
1. Valentin Xristov (62 kq)
2. Yuri Dudoglo (62 kq)
3. Firidun Quliyev (69 kq)
4. Nicat Rəhimov (77 kq)
5. Nailxan Nəbiyev (94 kq)
6. Aluda Manaqadze (105 kq)
7. Kristina İovu (58 kq)
8. Alyona Kiriyenko (69 kq)
9. Tatyana Varvanova (+75 kq)
10. Yuliya Derkaç (53 kq)

Artistik Gimnastika (05-11 iyul)
Şıxaliyev Şakir

Atletika (05-13)
1. Hayle Ibrahimov
2. Valeriya Balyanina

Qilincoynatma (04-13 iyul)
1. Sabina Mikina
2. Sevil Bunyatova
3. Sevinc Bunyatova
4. Aidə Ələskərova

Sambo (12-18 iyul)
1. Ağasif Səmədov (52 kq)
2. İslam Gasumov (57 kq)
3. Fərid Mikayılov (62 kq)
4. Pərviz Şükürov (68 kq)
5. Zülfuqar Quliyev (74 kq)
6. Ziya Namazov (82 kq)
7. Abdulla Rəsulov (100 kq)
8. Elşən Cəfərli (+100 kq)

Cudo (05-12 iyul)
1. Vüqar Şirinli (60 kq)
2. Tərlan Kərimov (66 kq)
3. Orxan Dünyamalıyev (73 kq)
4. Məmmədəli Mehdiyev (81 kq)
5. Sain Məmmədov (90 kq)
6. Səbuhi İbrahimov (100 kq)
7. Emil Tahirov (+100 kq)


Sərbəst Güləş (oğlanlar) (08-13 iyul)

1. Yaşar Əliyev (55 kq)
2. Hacı Əliyev (60 kq)
3. Ağahüseyn Mustafayev (66 kq)
4. Cabrayil Həsənov (74 kq)
5. Aleksandr Qostiyev (84 kq)
6. Hacı Şərifov (96 kq)
7. Cəmaləddin Maqomedov (120 kq)

Yunan –Roma güləşi (12-17 iyul)

1. Eldəniz Əzizli (55 kq)
2. Kamran Məmmədov (60 kq)
3. Rəsul Çunayev (66 kq)
4. Elvin Mursəliyev (74 kq)
5. Fuad Əliyev (84 kq)
6. Araz Həsənov (96 kq)
7. Abas Abdullayev (120 kq)

Sərbəst güləş (qızlar) (10-15 iyul)

1. Patimat Baqomedova (48 kq)
2. Anjela Dorogan (51 kq)
3. Yarina Dubovska (55 kq)
4. Yuliya Ratkeviç (59 kq)
5. İrina Netreba (63 kq)
6. Ragnetta Qurbanzadə (67 kq)
7. Natalya Palamarçuk (72 kq)

Kəmər Güləşi

1. Tapdiq Kərimli
2. Eldəniz Əliyev
3. Xəyyam Cabbarlı
4. Süleyman Babayev
5. Vasif Səfərbəyov
6. Marina Gacayniyeva
7. Gülsədəf Kərimova
8. Ülviyyə Kərimova

Teqlər: