“Trabzonspor”dan möhtəşəm qələbə - Avroliqa həyəcanı

  08 Noyabr 2013    Oxunub : 698
“Trabzonspor”dan möhtəşəm qələbə - Avroliqa həyəcanı
Ötən gecə Avropa Liqasında qrup mərhələsində IV turunun oyunlarına start verilib.
AzVision.az-un məlumatına görə, Iv turda maraqlı nəticələr qeydə alınıb. Türkiyənin turnirdəki təmsilçisi "Trabzonspor" qonaq meydanında Polşanın "Legiya" klubunu 2:0 hesabı ilə məğlub edərək möhtəşəm qələbə qazanıb.

IV turunb nəticələri belədir:

A qrupu
“Kuban” (Rusiya) - “Suonsi” (İngiltərə) - 1:1
“Sent Qallen” (İsveçrə) - “Valensiya” (İspaniya) - 2:3
A qrupu


1 Valensiya 4 3 0 1 10 / 6 9

2 Suonsi 4 2 2 0 6 / 2 8

3 Sankt Qallen 4 1 0 3 5 / 9 3

4 Kuban 4 0 2 2 2 / 6 2

B qrupu
“Ludoqorets” (Bolqarısran) - “Çernomorets” (Ukrayna) - 1:1
PSV (Hollandiya) - “Dinamo” (Xorvatiya) - 2:0

B qrupu
l

1 Ludoqorets 4 3 1 0 7 / 1 10

2 PSV 4 2 1 1 4 / 2 7

3 Çernomorets 4 1 1 2 3 / 5 4

4 Dinamo (Zaqreb) 4 0 1 3 1 / 7 1


C qrupu
“Esbyerq” (Danimarka) - “Elfsborq” (İsveç) - 1:0
“Standard” (Belçika) - “Zalsburq” (Avstriya) - 1:3
C qrupu


1 Zalzburq 4 4 0 0 11 / 3 12

2 Esbyerq 4 3 0 1 6 /4 9

3 Standard 4 0 1 3 4/ 7 1

4 Elfsborq 4 0 1 3 2 / 8 1

D qrupu
“Rubin” (Rusiya) - “Uiqan” (İngiltərə) - 1:0
“Maribor” (Sloveniya) - “Zulte Varegem" (Belçika) - 0:1
D qrupu


1 Rubin 4 3 1 0 11 / 3 10

2 Uiqan 4 1 2 1 4 / 3 5

3 Zulte-Varegem 4 1 1 2 2 / 7 4

4 Maribor 4 1 0 3 6 / 10 3

E qrupu
“Dnepr” (Ukrayna) - “Pakuş Ferreyra” (Portuqaliya) - 2:0
“Panduri” (Rumıniya) - “Fiorentina” (İtaliya) - 1:2
E qrupu


1 Fiorentina 4 4 0 0 10 / 2 12

2 Dnepr 4 3 0 1 6 / 2 9

3 Panduri 4 0 1 3 2 / 7 1

4 Pakoş Ferreyra 4 0 1 3 1 / 8 1


F qrupu

APOEL (Kipr) - “Bordo” (Fransa) - 2:1
“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - “Ayntraxt” (Frankfurt, Almaniya) - 4:2
F qrupu
l

1 Ayntraxt 4 3 0 1 10 / 4 9

2 Makkabi (Təl-Əviv) 4 2 1 1 6 / 5 7

3 APOEL 4 1 1 2 3 / 6 4

4 Bordo 4 1 0 3 4 / 8 3



G qrupu
“Rapid” (Avstriya) - “Genk” (Belçika) - 2:2
“Thun” (İsveçrə) - “Dinamo” (Ukrayna) - 0:2
 
G qrupu


1 Genk 4 2 2 0 6 / 4 8

2 Dinamo (Kiyev) 4 2 1 1 7 / 3 7

3 Thun 4 1 0 3 2 / 7 3

4 Rapid 4 0 3 1 5 / 6 3

H qrupu
“Sevilya” (İspaniya) - “Liberets” (Çexiya) - 1:1
“Eştoril” (Portuqaliya) - “Frayburq” (Almaniya) - 0:0
H qrupu



1 Sevilya 4 2 2 0 6 / 3 8

2 Slovan 4 1 3 0 6 / 5 6

3 Frayburq 4 0 3 1 3 / 5 3

4 Eştoril 4 0 2 2 3 / 5 2

 
I qrupu
“Rijeka” (Xorvatiya) - “Lion” (Fransa) - 1:1
“Gimaraynş” (Portuqaliya) - “Betis” (İspaniya) - 0:1
 
I qrupu


1 Betis 4 2 2 0 3 / 1 8

2 Lion 4 1 3 0 3 / 2 6

3 Gimaraynş 4 1 1 2 5 / 3 4

4 Rijeka 4 0 2 2 2 / 7 2


J qrupu
“Legiya” (Polşa) - “Trabzonspor” (Türkiyə) - 0:2
“Latsio” (İtaliya) - “Apollon” (Kipr) - 2:1
  
J qrupu


1 Trabzonspor 4 3 1 0 9 / 4 10

2 Latsio 4 2 2 0 6 / 2 8

3 Apollon 4 1 1 2 3 / 4 4

4 Legiya 4 0 0 4 0 / 6 0

K qrupu
“Tromse” (Norveç) - “Anji” (Rusiya) - 0:1
“Tottenhem” (İngiltərə) - “Şerif” (Moldova) - 2:1

 
K qrupu


1 Tottenhem 4 4 0 0 9 / 1 12

2 Anji 4 2 1 1 2 / 2 7

3 Şerif 4 0 2 2 2 / 5 2

4 Tromse 4 0 1 3 1 / 6 1


L qrupu
“Alkmaar” (Hollandiya) - “Şaxtyor” (Qazaxıstan) - 1:0
“Makkabi” (Hayfa, İsrail) - PAOK (Yunanıstan) - 0:0

L qrupu


1 PAOK 4 2 2 0 6 / 4 8

2 AZ Alkmaar 4 2 2 0 4 / 2 8

3 Şaxtyor (Karaqanda) 4 0 2 2 4 / 6 2

4 Makkabi (Haifa) 4 0 2 2 4 / 6 2

Teqlər: