`Opinion way` də `exit-poll`un nəticələrini açıqladı - SİYAHI
AzVision.az-ın məlumatına görə, “Opinion Way”in vitse-prezidenti Bruno Cinbart və mərkəzin sədri Elçin Salmanov birgə mətbuat konfransında nəticələri açıqlayıblar.
AzVision.az sorğunun nəticələrini təqdim edir:
8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi - Azay Quliyev (61,9)
9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi - Kəmaləddin Qafarov (63,2)
10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi - Madər Musayev (74,4)
11 saylı Qaradağ seçki dairəsi - Aydın Hüseynov (59,9)
12 saylı Qaradağ-Binəqədi - Mixael Zabelin (67,1)
13 sayli Xəzər-Pirallahi seçki dairəsi - Əliyev Rauf Asif oğlu (77,7)
14 sayli Xəzər seçki dairəsi - Əliyeva Mehriban Arif qızı (96,1)
15 sayli Yasamal birinci seçki dairəsi - Quliyev Ülvi Zahid oğlu (53,6)
16 sayli Yasamal ikinci seçki dairəsi - Mustafayeva Aytən İnqlab qızı (48,3)
17 sayli Yasamal üçüncü seçki dairəsi - Həsənov Elşad Eldar oğlu (49,9)
18 sayli Nərimanov-Nizami seçki dairəsi - Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu (56,2)
19 sayli Nərimanov birinci seçki dairəsi - Məmmədov Hikmət Baba oğlu - 53,6
20 sayli Nərimanov ikinci seçki dairəsi - Əliyev Adil Abiş oğlu (64,1)
21 sayli Nəsimi birinci seçki dairəsi - İbrahimqizi Məlahət İbrahim qızı (70,9)
22 sayli Nəsimi ikinci seçki dairəsi - Mollazadə Asim Nazim oğlu (56,3)
23 sayli Nəsimi-Səbail seçki dairəsi - Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu – (75,7)
24 sayli Nizami birinci seçki dairəsi - Abdullayev Rövnəq İbrahim oğlu (79,6)
25 sayli Nizami ikinci seçki dairəsi - Vəliyeva Sədaqət Süleyman (66,3)
26 sayli Sabunçu birinci seçki dairəsi - Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu (51,9)
27 sayli Sabunçu ikinci seçki dairəsi - Cəbrayilova Dilarə Məmmədağa (64,1)
28 sayli Sabunçu üçüncü seçki dairəsi - Quliyev Eldar Allahyar oğlu (59,2)
29 sayli Səbail seçki dairəsi - Haciyev Şəmsəddin Hümmət oğlu (58,8)
30 sayli Suraxani birinci seçki dairəsi - Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı (67,1)
31 sayli Suraxani ikinci seçki dairəsi - Quliyev Fərəc İbrahim oğlu (39,6)
32 sayli Suraxani üçüncü seçki dairəsi - Abiyev Ağacan Qulam oğlu (74,7)
33 sayli Xətai birinci seçki dairəsi - Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu (70,1)
34 sayli Xətai ikinci seçki dairəsi - Muradov Fuad Rauf oğlu (66,6)
35 sayli Xətai üçüncü seçki dairəsi - Əlizadə Araz Məmməd Mübariz oğlu (46,7)
36 sayli Xətai dördüncü seçki dairəsi - Seyidov Səməd İsmayil oğlu (73,1)
37 sayli Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi - Kərimzadə Pərvin Orxan qızı (64,7)
38 sayli Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi - Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu (66,3)
39 sayli Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi - Fətiyev Xanlar Nuru oğlu (55,9)
40 sayli Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi - Quliyev Musa İsa oğlu (54,3)
41 sayli Sumqayit birinci seçki dairəsi - Xəlilov Mirzəcan Mirzəmməd oğlu (59,9)
42 sayli Sumqayit ikinci seçki dairəsi - Mirkişili Tahir Famil oğlu (56,1)
43 sayli Sumqayit üçüncü seçki dairəsi - Babayev Muxtar Bahadur oğlu (67,4)
44 sayli Sumqayit-xizi seçki dairəsi - Salayev Haci Haci Baba oğlu (70,1)
45 sayli Abşeron seçki dairəsi - Əsədov Oqtay Sabir oğlu (71,9)
46 sayli Şirvan seçki dairəsi - Cəbrayilov Rafael Kamil oğlu (63,2)
47 sayli Mingəçevir seçki dairəsi - Mirzəzadə Aydin Böyükkişi oğlu (55,4)
48 sayli Yevlax seçki dairəsi - Məmmədov İlham Kazim oğlu (66,7)
49 sayli Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi - Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu (71,7)
50 sayli Abşeron-Qobustan seçki dairəsi - Xanlarova Zeynəb Yəhya qızı (69,2)
51 sayli Qusar seçki dairəsi - Badamov Azər Camal oğlu (63,4)
52 sayli Quba seçki dairəsi - Əhmədov Vahid Qazməmməd oğlu (50,9)
53 sayli Quba-Qusar seçki dairəsi - Abramov Yevda Sasunoviç (59,2)
54 sayli Şabran-Siyəzən seçki dairəs - Süleymanov Tahir Süleyman oğlu (74,4)
55 sayli Xaçmaz şəhər seçki dairəsi - Səlimov Eldəniz Adil oğlu (68,1)
56 sayli Xaçmaz kənd seçki dairəsi - Əliyev İlham Əlisəftər oğlu (66,1)
57 sayli Kürdəmir seçki dairəsi - Məmmədov Müslüm Mürsəl oğlu (61,6)
58 sayli Haciqabul-Kürdəmir seçki dairəsi - Hüseynov Rafael Baba oğlu (57,6)
59 sayli Salyan seçki dairəsi - Hüseynov Əliağa İzzət oğlu (74,4)
60 sayli Salyan-Neftçala seçki dairəsi - Ağamali Fəzail Rəhim oğlu (67,9)
61 sayli Neftçala seçki dairəsi - Rəhimzadə Arif Qafar oğlu (74,4)
62 sayli Saatli seçki dairəsi - Amaşov Əflatun Əhməd oğlu (68,7)
63 sayli Sabirabad birinci seçki dairəsi - Quliyev Elçin Bəybala oğlu (65,1)
64 sayli Sabirabad ikinci seçki dairəsi - Xəlilov Rüstəm gülAbba oğlu (67,1)
65 sayli Saatli-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi - Əmiraslanov Əhliman Tapdiq oğlu
(73,7)
66 sayli Biləsuvar seçki dairəsi - Kazimli Xanhüseyn Hüseynağa oğlu (64,1)
67 sayli Cəlilabad şəhər seçki dairəsi - Həsənov Malik Əvəz oğlu (70,7)
68 sayli Cəlilabad kənd seçki dairəsi - Kazimov Mirkazim Məhəmməd oğlu (64,7)
69 sayli Cəlilabad-Masalli-Biləsuvar seçki dairəsi - İbrahimli Fəzail Feyruz oğlu (66,7)
70 sayli Masalli şəhər seçki dairəsi - Əliyev Nəriman Əlibala oğlu (64,1)
71 sayli Masalli kənd seçki dairəsi - Axundova Elmira Hüseyn (58,7)
72 sayli Yardimli-Masalli seçki dairəsi - Qasimli Musa Cəfər oğlu (56,9)
73 sayli Lənkəran şəhər seçki dairəsi - Quliyev Rüfət Atakişi oğlu (63,7)
74 sayli Lənkəran kənd seçki dairəsi - Rəcəbli Hadi Musa oğlu (67,7)
75 sayli Lənkəran-Masalli seçki dairəsi - Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu (72,9)
76 sayli Lənkəran-Astara seçki dairəsi - Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu (73,4)
77 sayli Astara seçki dairəsi - Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu (67,3)
78 sayli Lerik seçki dairəsi - Məmmədov İqbal Nəriman oğlu (67,1)
79 sayli İmişli seçki dairəsi - Qasimov Əsabil Qarakişi oğlu (68,9)
80 sayli İmişli-Beyləqan seçki dairəsi - Qənizadə Çingiz Aşrali oğlu (60,3)
81 sayli Beyləqan seçki dairəsi - İsmayilov Şahin Əmir oğlu (57,8)
82 sayli Ağcabədi seçki dairəsi - Rzayev Tahir Musa oğlu (63,9)
83 sayli Ağcabədi-fÜzuli seçki dairəsi - Abbasov Aqil Məhəmməd oğlu (62,1)
84 sayli Füzuli seçki dairəsi - Muradova Bahar Əvəz qızı (69,5)
85 sayli Şamaxi seçki dairəsi - Süleymanov Elxan Sirac oğlu (64,5)
86 sayli İsmayilli seçki dairəsi - Aslanov Novruzəli Davud oğlu (64,8)
87 sayli Ağsu-İsmayilli seçki dairəsi - Kərimli Tahir Zayidağa oğlu (67,1)
88 sayli Göyçay seçki dairəsi - Haciyev Sabir Kamal oğlu (59,2)
89 sayli Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi - Nəsirov Elman Xudam oğlu (63,7)
90 sayli Ağdaş seçki dairəsi - Əsədullayev Çingiz Rauf oğlu (51,4)
91 sayli Ucar seçki dairəsi - Hüseynov Vüsal Afqan oğlu (61,7)
92 sayli Zərdab-Ucar seçki dairəsi - Əliyeva Jalə Fazil qızı (53,6)
93 sayli Bərdə şəhər seçki dairəsi - Baxşəliyeva Gövhər Baxşəli (73,1)
94 sayli Bərdə kənd seçki dairəsi - Oruc Zahid Məhərrəm oğlu (72,2)
95 sayli Tərtər seçki dairəsi - Aliyev Sahib Eyvaz oğlu (65,2)
96 sayli Goranboy-Naftalan seçki dairəsi - Aslanov Mahir Məhəmmədəli oğlu (69,9)
97 sayli Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi - Vəliyev Ağalar İsrəfil oğlu (69,6)
98 sayli Şəmkir şəhər seçki dairəsi - Qafarova Sahibə Əli qızı (74,4)
99 sayli Şəmkir kənd seçki dairəsi - Əliyeva Sona Sakit qızı (69,1)
100 sayli Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi - Bayramov Kamran Fərhad oğlu (65,6)
101 sayli Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi - Rzayev Rövşən Şükür oğlu (67,3)
102 sayli Samux-Şəmkir seçki dairəsi - Ələsgərov Valeh Feyruz oğlu (69,1)
103 sayli Gədəbəy seçki dairəsi - Hüseynova Sevinc Əmirəhməd (73,2)
104 sayli Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi - Məmmədhəsənov Rafiq Musa oğlu (66,9)
105 sayli Tovuz seçki dairəsi - Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı (59,1)
106 sayli Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi - Ağayeva Ülviyyə Cavanşir qızı (59,7)
107 sayli Qazax seçki dairəsi - Nəbizadə Kamran Telman oğlu (63,3)
108 sayli Ağstafa seçki dairəsi - Cəfərov Nizami Qulu oğlu (68,4)
109 sayli Balakən seçki dairəsi - Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu (66,4)
110 sayli Zaqatala seçki dairəsi - Musayev Elşən Məmmədhənifə oğlu (51,6)
111 sayli Zaqatala-Balakən seçki dairəsi - Əliyeva Kamilə Əliağa qızı (53,1)
112 sayli Qax seçki dairəsi - Kərimli Azər Şəmşid oğlu (57,7)
113 sayli Şəki şəhər seçki dairəsi - Mahmudov Yaqub Mikayil oğlu (53,6)
114 sayli Şəki kənd birinci seçki dairəsi - Məsimli Əli Əhməd oğlu (45,1)
115 sayli Şəki kənd ikinci seçki dairəsi - Feyziyev Cavanşir Əyyub oğlu (56,4)
116 sayli Qəbələ seçki dairəsi - Heydərov Fəttah Səməd oğlu (78,9)
117 sayli Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi - Naxçivanli Aqiyə Həbib qızı (72,3)
118 sayli Ağdam şəhər seçki dairəsi - Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu (64,1)
119 sayli Ağdam kənd seçki dairəsi - Sadiqov Bəxtiyar Yusif oğlu (70,2)
120 sayli Cəbrayil-Qubadli seçki dairəsi - Şahverdiyev Astan Nüşrəvan oğlu (64,4)
121 sayli Laçin seçki dairəsi - Abbaszadə Mahir Tapdiq oğlu (61,8)
122 sayli Xankəndi seçki dairəsi - Qasimova Flora Qasim qızı (56,9)
123 sayli Kəlbəcər seçki dairəsi - Qurbanov Cavid Qənbər oğlu (79,1)
124 sayli Şuşa-Ağdam-Xocali-Xocavənd seçki dairəsi - Məmmədov Elman Camal oğlu (63,7)
125 sayli Zəngilan-Qubadli seçki dairəsi İsmayilov İmamverdi İbiş oğlu (61,5)
AzVision.az