ABŞ təşkilatının “exit-poll” nəticələri - SİYAHI

  09 Fevral 2020    Oxunub : 7942
ABŞ təşkilatının “exit-poll” nəticələri - SİYAHI
ABŞ-ın "Artur J.Finkelstein and Associates” təşkilatı parlament seçkilərində keçirdiyi “exit-poll”un nəticələrini açıqlayıb.

Azvision.az -ın məlumatına görə, ABŞ təşkilatının vitse-prezidenti Corc Birnbaum 1053 məntəqə üzrə sorğu apardıqlarını bildirib. Onun sözlərinə görə, 118 seçki dairəsində "exit poll" keçirilib.
“Exit-poll”un nəticələrinə əsasən, Yeni Azərbaycan Partiyası 69 yer, müstəqil namizədlər 41 yer, Vahid Azərbaycan Partiyası 3, Azərbaycan Demokratik İslahatlar Partiyası 1 yer, Böyük Quruluş Partiyası 1, Bütöv Azərbaycan Xalq Cəbhəsi Partiyası 1 yer, Ana Vətən Partiyası 1, Vətəndaş Həmrəyliyi Partiyası 3 yer əldə edib.

8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi - Quliyev Azay Əjdər oğlu (46,2 %)

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi - Qafarov Kəmaləddin Nəsrəddin oğlu (62,7 %)

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi - Musayev Madər Əliəsgər oğlu (58,1%)

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi - Hüseynov Aydın Nəsir oğlu (57,4%)

12 saylı Qaradağ-Binəqədi - Xasayeva Səbinə (50,9%)

13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsi - Əliyev Rauf Asif oğlu (46,9%)

14 saylı Xəzər seçki dairəsi - Məmmədov Soltan Teymur oğlu (52,6%)

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi - Quliyev Ülvi Zahid oğlu (47,1%)

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi - Qədirli Erkin Toğrul oğlu (40,8%)

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi - Allahverdiyev Elnur Marat oğlu (56,9%)

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi - Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu (40,9%)

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi - Məmmədov Hikmət Baba oğlu (45,7%)

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi - Əliyev Adil Abış oğlu (60,9%)

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi - İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı (61,1%)

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi - Mollazadə Asim Nazim oğlu (47,1%)

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi - Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu (49,0%)

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi - Nurullayeva Könül Oruc qızı (42,3%)

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi - Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı (62,1%)

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi - Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu (45,7%)

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi - Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu (57,1%)

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi - Quliyev Eldar Allahyar oğlu (41,8%)

29 saylı Səbail seçki dairəsi - Arpadarai Nigar Cavid qızı (42,5%)

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi - Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı (60,9%)

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi - Etibar Əliyev (41,7%)

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi - Həsənova Afət Əbil qızı (64,1%)

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi - Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu (57,1%)

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi - Zabelin Mixail Yuryeviç (47,3%)

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi - Abbasov Rauf Arif oğlu (41,8%)

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi - Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər oğlu (41,9%)

37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi - Kərimzadə Pərvin Orxan qızı (44%)

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi - Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu (45,2%)

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi - Cəfərov Müşfiq Cəfər oğlu (46,4%)

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi - Quliyev Musa İsa oğlu (41,3%)

41 saylı Sumqayit birinci seçki dairəsi - Hüseynova Hicran Kamran qızı (52,1%)

42 saylı Sumqayit ikinci seçki dairəsi - Mirkişili Tahir Famil oğlu (54%)

43 saylı Sumqayit üçüncü seçki dairəsi - Hacıyev Emin Məcid oğlu (53,8%)

44 saylı Sumqayit-xizi seçki dairəsi - Məmmədli Müşfiq Fazil oğlu (54,1%)

45 saylı Abşeron seçki dairəsi - Əsədov Oqtay Sabir oğlu (63,8%)

46 saylı Şirvan seçki dairəsi - İltizam Yusifov (49,8%)

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi - Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu (51,1%)

48 saylı Yevlax seçki dairəsi - Məmmədov İlham Kazım oğlu (52%)

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi - Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu (57,4%)

50 saylı Abşeron-Qobustan seçki dairəsi - Seyidzadə Şahin Kamil oğlu (44,3%)

51 saylı Qusar seçki dairəsi - Badamov Azər Camal oğlu (52,7%)

52 saylı Quba seçki dairəsi - Əhmədov Vahid Qazməmməd oğlu (41,5%)

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi - Rafailov Anatoliy Xaimoviç (43%)

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi - Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu (50,5%)

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi - Səlimov Eldəniz Adil oğlu (57,9%)

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi - Mikayılova Sevil Əlirazı qızı (44,4%)

57 sayli Kürdəmir seçki dairəsi - Ağazadə Əminə Həmid qızı (50,8%)

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi - Hüseynov Rafael Baba oğlu (52,2%)

59 saylı Salyan seçki dairəsi - Əhmədova Jalə Fərhad qızı (59,2%)

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi - Ağamalı Fəzail Rəhim oğlu (49,3%)

61 saylı Neftçala seçki dairəsi - Rüstəmxanlı Sabir Xudu oğlu (40,8%)

62 saylı Saatlı seçki dairəsi - Ələkbərov Əziz Yusif oğlu (43,1%)

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi - Cəfərov Kamal Xaqani oğlu (50,9%)

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi - Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu (54%)

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi - Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu (64,5%)

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi - Məhərrəmov Bəhruz Abdurrəhman oğlu (52%)

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi - Həsənov Malik Əvəz oğlu (62,2%)

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi - Nəsirov Elman Xudam oğlu (52,2%)

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi - İbrahimli Fəzail Feyruz oğlu (50,2%)

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi - Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu (64%)

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi - İsgəndərov Anar Camal oğlu (61,2%)

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi - Qasımlı Musa Cəfər oğlu (51,2%)

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi - Quliyev Rüfət Atakişi oğlu (54,1%)

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi - Rəcəbli Hadi Musa oğlu (53,5%)

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi - Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu (58,6%)

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi - Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu (61,2%)

77 saylı Astara seçki dairəsi - Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu (61,2%)

78 saylı Lerik seçki dairəsi - Məmmədov İqbal Nəriman oğlu (42%)

79 saylı İmişli seçki dairəsi - Nurullayev Razi Qulaməli oğlu (48%)

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi - Qənizadə Çingiz Aşralı oğlu (50,6%)

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi - İsmayılov Şahin Əmir oğlu (63,3%)

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi - Rzayev Tahir Musa oğlu (60,5%)

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi - Abbasov Aqil Məhəmməd oğlu (60%)

84 saylı Füzuli seçki dairəsi - Bayramov Vüqar İbad oğlu (56,7%)

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi - Cəfərova Tamam Şaməmməd (49,8%)

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi - Aslanov Novruzəli Davud oğlu (52,8%)

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi - Kərimli Tahir Zayidağa oğlu (50,8%)

88 saylı Göyçay seçki dairəsi - Hacıyev Sabir Kamal oğlu (54,1%)

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi - Əfəndiyev Məzahir Cavid oğlu (49,8%)

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi - Osmanov Cavid Həmid oğlu (60,9%)

91 saylı Ucar seçki dairəsi - Həsən Ramil Sahib oğlu (51,9%)

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi - Əliyeva Jalə Fazil qızı (52,9%)

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi - Yıldırım Fatma Vidadi qızı (59,9%)

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi - Oruc Zahid Məhərrəm oğlu (60,4%)

95 saylı Tərtər seçki dairəsi - Alıyev Sahib Eyvaz oğlu (41,2%)

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi - Məmmədov Anar İlyaz oğlu (59,8%)

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi - Vəliyev Ağalar İsrəfil oğlu (66,3%)

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi - Qafarova Sahibə Əli qızı (62,2%)

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi - Həsənov Nurlan Urfan oğlu (62,7%)

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi - Bayramov Kamran Fərhad oğlu (63,8%)

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi - Elşad Mirbəşir (43,1%)

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi - Səfərov Nizami Abdulla oğlu (63,3%)

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi - Hüseynova Sevinc Əmirəhməd (61,1%)

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi - Nağıyev Arzu Nəsib oğlu (50,2%)

105 saylı Tovuz seçki dairəsi - Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı (57,3%)

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi - Ağayeva Ülviyyə Cavanşir qızı (51,1%)

107 saylı Qazax seçki dairəsi - Seyidov Səməd İsmayıl oğlu (64,1%)

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi - Cəfərov Nizami Qulu oğlu (63,1%)

109 saylı Balakən seçki dairəsi - Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu (60,5%)

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi - Musayev Elşən Məmmədhənifə oğlu (49,5%)

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi - Əliyeva Kamilə Əliağa qızı (50,7%)

112 saylı Qax seçki dairəsi - Kərimli Azər Şəmşid oğlu (51,7%)

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi - İskəndərov Vüqar Yapon oğlu (54,9%)

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi - Məsimli Əli Əhməd oğlu (51,2%)

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi - Feyziyev Cavanşir Əyyub oğlu (65%)

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi - Heydərov Fəttah Səməd oğlu (70,6%)

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi - Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı (68%)

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi - Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu (62,2%)

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi - Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu (60,6%)

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi - Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu (54,2%)

121 saylı Laçın seçki dairəsi - Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu (58,2%)

122 saylı Xankəndi seçki dairəsi - Gəncəliyev Tural Babaşah oğlu (57,1%)

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi - Məmmədov Aqil Sadıq oğlu (61,1%)

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi - Məmmədov Elman Camal oğlu (55%)

125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi - İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu (53,4%)

Pərvanə Sultanova
Azvision.az

Teqlər: Seçki   Exit-Poll